fbpx

Kłomnice

Porozmawiali o budżecie obywatelskim województwa

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Kłomnice znalazły się w gronie trzydziestu miejscowości, w których konsultowane są przygotowywane przez władze województwa mechanizmy przyszłego budżetu obywatelskiego.

Urząd marszałkowski chce wdrożyć jeszcze w tym roku rozwiązania znane już mieszkańcom wielu gmin czy miast. Z ogólnej puli środków budżetowych ma zostać wydzielona specjalna część, o której przeznaczeniu zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów. Śląski ma w szczególności uwzględniać potrzeby młodzieży. Tyle tylko, że skala przedsięwzięcia jest sporo większa. Obejmuje bowiem populację pięciu milionów ludzi. Stąd konieczność szerokich konsultacji społecznych, które mają wyznaczyć kierunek procedurom jakie obowiązywać będą w tym zakresie.

Ich przeprowadzenie zlecono dwóm wyłonionym w konkursie podmiotom. Są nimi Fundacja Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika oraz Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych z Katowic.

Spotkanie w Kłomnicach odbyło się 23 lipca w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji. Wzięli w nim udział sołtysi oraz przedstawiciele miejscowych organizacji pozarządowych.

Co istotne, postulaty w tym zakresie można zgłaszać również przez internet. Wystarczy w tym celu wypełnić udostępnioną tutaj ankietę. Oczekiwania mieszkańców regionu znajdą odzwierciedlenie w końcowym raporcie, który będzie podstawą do wypracowania i wdrożenia systemu budżetu partycypacyjnego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter