fbpx

Przyrów

Rozstrzyga się przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego w Zalesicach

fot. Pixabay

Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni, skoku w dal w Zalesicach wraz z budową budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego boiska sportowego w Przyrowie to kolejna z samorządowych inwestycji, którą szykują miejscowi urzędnicy.

Postępowanie przetargowe jest jeszcze w toku, trwa procedura wyboru najlepszej ofert, przynajmniej w jednej części zamówienia, czyli na boisko w Zalesicach. Wpłynęły cztery oferty, które jednak sporo odbiegają od tego, jak dużą kwotę urząd chciałby przeznaczyć na ten cel. Najniższa jest o ponad pół miliona wyższa, niż się spodziewano.

Nie było natomiast ofert na budowę budynku zaplecza sportowego w Przyrowie, dlatego też w tym zakresie postępowanie zostało unieważnione. Niemniej jednak na oba te zadania przyrowscy urzędnicy, wspierając się pozyskanymi środkami z tzw. „Polskiego Ładu”, chcieliby wydać nie więcej niż 2,4 mln zł. Na końcowe decyzje trzeba będzie więc jeszcze zapewne chwilę poczekać.

Co jednak wójt Robert Nowak planuje w kwestii budowy infrastruktury sportowej? Wielofunkcyjne boisko w Zalesicach ma powstać w sąsiedztwie miejscowej szkoły podstawowej. Ogrodzone piłkochwytami ma mieć mniej więcej wymiary czterdzieści osiem na dwadzieścia osiem metrów. A ponadto bieżnię do skoku w dal wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym chodnik z kostki betonowej, instalację oświetlenia i monitoringu oraz elementy małej architektury. Będzie służyć amatorom gry w piłkę nożną, tenisa, piłkę ręczną i koszykówkę.

Z kolei, jeżeli chodzi o budowę zaplecza szatniowo–sanitarnego boiska sportowego w Przyrowie, to w zamierzony zakres wchodzić będzie budowa od podstaw w pełnym zakresie wraz z wyposażeniem i towarzyszącą infrastrukturą, w tym dróg, chodników i miejsc postojowych. W obiekcie przewidziano umiejscowienie pomieszczeń niezbędnych dla piłkarzy, czyli szatni z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, pokoju trenera, siłowni czy przestrzeni szkoleniowej z aneksem kuchennym i części gospodarczo-magazynowej. Potencjalny wykonawca będzie musiał także zadbać o toalety dla kibiców.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter