fbpx

Ekologia w powiecie

Rozstrzygnięto siódmą edycję konkursu „Zielona Pracownia’2021”

fot. Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Złochowicach

W tym roku w województwie śląskim powstanie sześćdziesiąt jeden nowych zielonych pracowni dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pula dotacji została zwiększona do ponad 2,3 mln zł. 

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęły sto trzydzieści trzy wnioski od organów prowadzących placówki oświatowe na terenie województwa. Wśród nadesłanych wniosków, pięćdziesiąt z nich zostało nagrodzonych finansowo już we wcześniejszym konkursie „Zielona pracownia_projekt’2021”. Łącznie dofinansowanie przyznano dla sześćdziesięciu jeden najlepszych koncepcji. 

– Zainteresowanie tymi konkursami jest cały czas bardzo duże. Poziom nadsyłanych do nas projektów jest bardzo wysoki. I właśnie dlatego uznaliśmy, że powinniśmy zwiększyć tegoroczną pulę środków pierwotnie przeznaczonych na ten konkurs z 2 mln zł do ponad 2,3 mln zł. Do tej pory przeznaczyliśmy ponad 13,4 mln zł na utworzenie prawie trzystu siedemdziesięciu zielonych pracowni w województwie śląskim – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniano biorąc pod uwagę pomysł na zagospodarowanie pracowni, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter