fbpx

Ekologia w powiecie

Rusza program mający za zadanie wspieranie edukacji ekologicznej

fot. Pixabay

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Nabór potrwa do 15 stycznia przyszłego roku.

Jednostki samorządu terytorialnego, związki metropolitarne, instytucje kultury, uczelnie wyższe, stowarzyszenia i ich związki oraz fundacje mogą już przygotowywać i składać aplikacje do WFOŚiGW w Katowicach na dofinansowanie, które podniosą poziom świadomości ekologicznej, jak również upowszechnią wiedzę, zaktywizują społeczeństwo i ukształtują jego proekologiczne postawy.

Projekty, które zostaną wsparte środkami pochodzącymi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej muszą się mieścić w przynajmniej jednym z czterech obszarów tematycznych. To ochrona środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój, odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna, przeciwdziałanie emisjom oraz Fundusz Niskoemisyjnego Transportu.

Środki, jakie beneficjenci będą mogli pozyskać, są naprawdę spore. Z ogólnej puli 1,5 mln zł, maksymalnie można otrzymać 150 tys. zł. Poziom dofinansowania przewiduje dotację do 90 proc. kosztów projektu.

Wnioski są przyjmowane od 15 listopada do 15 stycznia przyszłego roku wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), na elektroniczną skrzynkę podawczą WFOŚiGW w Katowicach.

Niezbędne dokumenty, regulamin konkursu, kryteria oceny i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Funduszu. W razie pytań i wątpliwości można również zasięgnąć informacji w Zespole Ochrony Przyrody, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej, pod numerami telefonów – 32 60 32 387, 32 60 32 375, 32 60 32 374, 32 60 32 379.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter