fbpx

Lelów

Rusza termomodernizacja budynku byłego gimnazjum w Lelowie

fot. Urząd Gminy Lelów

Wkrótce rozpoczną się prace termomodernizacyjne budynku byłego gimnazjum w Lelowie. Wykonawca zadania został już wybrany. Gmina podpisała z nim także stosowną umowę.

Inwestycja stała się możliwa dzięki pozyskaniu bardzo dużego dofinansowania unijnego. To ponad 1,5 mln zł. Wszystkie koszty przedsięwzięcia mają się zamknąć natomiast w kwocie 1,95 mln zł. Za realizację odpowiedzialna jest firma Mir-Bud z Zawiercia.

Zakres przewidzianych prac obejmuje roboty budowlane polegające na dociepleniu istniejącego budynku o wysokości do dwunastu metrów wraz z wymianą między innymi pokrycia dachu, obróbek blacharskich, instalacji odwadniającej dach czy instalacji odgromowej. Wymieniona zostanie przegroda z płyt z włókien węglowych nad łącznikiem, docieplony strop pod nieogrzewanym poddaszem, a także planowana jest likwidacja przegrody z luksfer i zabudowa przeszklenia, docieplenie stropodachu na tarasem i ścian przy gruncie. Ściany zewnętrzne zostaną zabezpieczone również przed wilgocią, a elewacja zyska nowoczesną kolorystykę. Całość wyglądu zewnętrznego dopełni nowa stolarka okienna i drzwiowa.

Dojdą jeszcze prace modernizacyjne części sanitarnych. W szczególności instalacji centralnego ogrzewania. Pojawi się nowy kocioł na pellet o mocy 120 kW, niezbędne rury instalacji, zawory, armatura centralnego ogrzewania, jak również zostaną wymienione grzejniki. Wszystko zostanie wyregulowane i zaizolowane. Wykonawca będzie musiał zadbać również o uzupełnienie ubytków po demontażu i niezbędne pomalowanie ścian.

Całe zadanie powinno być gotowe w czerwcu przyszłego roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter