fbpx

Lelów

Ruszają prace nad strategią rozwoju gminy, ale najpierw urząd chce poznać zdanie mieszkańców

fot. Pixabay

Lokalne władze zamierzają przygotować nową strategią rozwoju tutejszego samorządu. W pierwszym etapie urzędnicy postanowili wsłuchać się w głos mieszkańców. Apelują o wypełnienie krótkiej ankiety.

Strategia stanowić ma jedno z narzędzi umożliwiających pozyskiwanie środków zewnętrznych przez gminę w kolejnych latach oraz umożliwić monitorowanie poziomu jej rozwoju. Nim jednak na dobre rozpoczną się prace nad tym dokumentem, pracownicy urzędu chcą zbadać nastroje samych mieszkańców. Na tę okoliczność przygotowali krótką ankietę, której pytania dotyczą obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej gminy.

– Udział mieszkańców w przygotowanej przez nas ankiecie będzie stanowił aktywny wkład w tworzenie nowego dokumentu strategicznego. Z kolei przekazane uwagi i sugestie będą odzwierciedleniem rzeczywistych potrzeb społeczno-gospodarczych oraz wizji rozwoju gminy na najbliższe lata – zachęca do udziału w badaniu wójt Krzysztof Molenda.

Wśród piętnastu zagadnień znalazło się między innymi pytanie o to czy gmina jest dobrym miejscem do życia, prośba o ocenę rynku pracy czy stanu poszczególnych elementów miejscowej infrastruktury. Urzędnicy chcieliby też poznać zdanie mieszkańców odnośnie mocnych i słabych stron samorządu, a także te kierunki, które władze powinny rozważyć jako najkorzystniejsze dla dalszego rozwoju.

Ankieta jest przejrzysta, przyjazna dla respondentów i w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie pięć minut. Można ją znaleźć tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter