fbpx

Koniecpol

Ruszają z budową kolejnych trzech ulic i oświetlenia ulicznego

fot. Fotolia
Na terenie koniecpolskiego samorządu trwają intensywne prace drogowe. Mocno zaawansowana jest budowa układu drogowego pięciu ulic w okolicach liceum, a urząd rozstrzygnął niedawno przetargi na modernizację trzech kolejnych odcinków. Chodzi o ulicę Stawową i drogę dojazdową do kościoła św. Trójcy w Koniecpolu oraz ulicę Barycz w Okołowicach. W poczekalni jest jeszcze dobudowa oświetlenia na ulicach Żeromskiego i Słowackiego w Koniecpolu.
Budowa niemal 1,7 kilometra jezdni ulic Fredry, Boya-Żeleńskiego, Gruszeckich, Krasińskiego i Norwida w Koniecpolu jest już bardzo mocno zaawansowana. Wkrótce można spodziewać się finalnego odebrania inwestycji. Za to największe tegoroczne zadanie drogowe na terenie samorządu firma Rafalin z Blachowni zainkasuje prawie 2,5 mln zł. Inwestycja ponadto otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,3 mln zł z trzeciej rundy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Kolejny z odcinków w Koniecpolu, ulica Stawowa, przebudowana zostanie na długości około 220 metrów. 145 metrów pokryje nowa nawierzchnia asfaltowa, a dodatkowo przebudowana zostanie nawierzchnia sięgacza dojazdowego z płyt ażurowych na odcinku o długości około 73 metrów. Zadanie będzie kosztować nieco ponad 211 tys. zł.
Prace na szlaku prowadzącym do kościoła obejmą z kolei odcinek nieco ponad 75 metrów. Wykonana będzie nawierzchnia jezdni, obramowana krawężnikami betonowymi, powstanie także chodnik z kostki brukowej. Koszt to 105 tys. zł.
Ze znacznie większego zakresu prac cieszyć się mogą mieszkańcy Okołowic. Ulica Barycz zyska bowiem nowy wygląd i funkcjonalność na długości niemal 270 metrów. Konstrukcja jezdni zostanie gruntownie przebudowana, zyska szerokość 4,5 metra oraz nowe, utwardzone pobocza z kruszywa. Finalnie inwestycja pochłonie 118 tys zł.
Pod koniec października kierowany przez Ryszarda Suligę urząd rozpisał także przetarg na dobudowę oświetlenia ulicznego w ciągu ulic Słowackiego i Żeromskiego w Koniecpolu. Przy pierwszej ma powstać piętnaście nowych punktów, a przy kolejnej – jedenaście.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter