fbpx

Kamienica Polska

Ruszają z kluczową inwestycją. Jej realizacja potrwa blisko dwa lata

fot. Pixabay

Władze Kamienicy Polskiej rozpisały przetarg na realizację sztandarowego w gminie projektu. Obejmie on rozbudowę kanalizacji sanitarnej, przebudowę sieci wodociągowej oraz stacji uzdatniania wody. Powstanie też zbiornik retencyjny.

Zadanie podzielono na trzy etapy. Wyłoniony w przetargu wykonawca, w pierwszej kolejności zbuduje kanalizację w Wanatach, Zawisnej i Kolonii Klepaczce. W drugiej części projektu przebudowana zostanie sieć wodociągowa w Kamienicy Polskiej, Osinach oraz Zawadzie. W ostatniej fazie, robotnicy przemodelują stację uzdatniania wody w Rudniku Wielkim, a także wybudują zbiornik retencyjny.

Na tę realizację gmina pozyskała spore dofinansowanie ze środków unijnych. Nim jednak mieszkańcy zaczną się cieszyć z rozwiązań, które ona przyniesie, muszą uzbroić się w cierpliwość. Zakres prac jest tak duży, że siłą rzeczy wykonanie tej modernizacji musi potrwać. Urzędnicy szacują, że zajmie to prawie dwa lata. Zakończenie robót ma nastąpić w kwietniu 2020 roku.

Finalnie dostęp do kanalizacji zyskają mieszkańcy nieparzystej strony ulicy Warszawskiej, a także ulic Bocznej, Klonowej i Osińskiej w Wanatach, wszyscy mieszkańcy Zawisnej oraz właściciele posesji przy Polnej i Zielonej w Kolonii Klepaczce.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter