fbpx

Blachownia

Ruszył sezon na ślizganie. Lodowisko wróciło do centrum Blachowni

fot. Pixabay

Amatorzy łyżew znów mogą korzystać z oferty obiektu, który co roku w okresie zimowym cieszy się niesłabnącą popularnością.

Podobnie jak w latach ubiegłych lodowisko znajduje się na Placu Niepodległości. Z tą różnicą, że tym razem zlokalizowano je po lewej stronie Urzędu Stanu Cywilnego. Za ślizgi nie są pobierane żadne opłaty. Osoby, które nie mają własnej pary łyżew mogą na miejscu nieodpłatnie wypożyczyć niezbędny sprzęt.

– Lodowisko będzie czynne przez cały tydzień. W dni powszednie od godz. 15 do 21, natomiast w weekendy dłużej, bo już od godz. 10 – mówi Paulina Głuszko z urzędu miejskiego.

Pierwszy ślizg w tym sezonie miał miejsce 15 grudnia. Na zorganizowanej przez Miejski Dom Kultury w Blachowni inaugurującej imprezie pojawili się mieszkańcy, lokalni samorządowcy i tajemniczy facet w czerwonym kubraku.

– Święty Mikołaj już jest i zaraz będzie rozdawał dzieciom prezenty – mówiła burmistrz Sylwia Szymańska. – Wiem jednak, że wielu z was z niecierpliwością czeka na otwarcie miejskiego lodowiska. Temperatura wreszcie pozwoliła nam odpowiednio przygotować lód. Przypominam, że ślizgawka będzie do waszej dyspozycji bezpłatnie przez cały okres zimowy – dodawała.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter