fbpx

Miedźno

Ruszyła kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie

fot. Fotolia

To jedna z najważniejszych inwestycji gminy w tym roku, na którą udało się zdobyć 1 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

Rozstrzygnięty w październiku ubiegłego roku przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm, które całe zadanie zobowiązało się zrealizować za 3,5 mln zł. Postępowanie odbywało się w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawcy odpowiedzialni są więc za całość prac, począwszy od opracowania koncepcji architektonicznej inwestycji po przeprowadzenie robót. Po ich stronie leży także uzyskanie kompletu niezbędnych opinii, uzgodnień, ekspertyz, jak i również pozwoleń.

Co zostanie zrobione? Przede wszystkim kompleksowo zmodernizowana będzie kotłownia, instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Wysłużone, węglowe piece zastąpią nowoczesne, w pełni zautomatyzowane i spalające pellet. Do częściowej wymiany z kolei pójdą okna i drzwi, a ściany zewnętrzne i stropodach będą ocieplone. Wszystkie budynki zyskają ponadto awaryjne zasilanie z agregatu prądotwórczego. Sieć elektryczna zostanie tak przerobiona, by w przypadku braku prądu następowało płynne przełączenie zasilania.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter