fbpx

Miedźno

Ruszyła największa w Polsce inwestycja samorządowa w oświetlenie realizowana w formule PPP

fot. Pixabay

Nowe słupy energetyczne, blisko tysiąc dziewięćset energooszczędnych opraw led, 74 kilometry oświetlonych szlaków i trzynaście gminnych budynków podłączonych do szerokopasmowego internetu. Takie, w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, mają być efekty rozpoczętej budowy oświetlenia ulicznego w formule PPP na terenie gminy Miedźno. Z kolei największą wartość tego przedsięwzięcia stanowić ma diametralna poprawa bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Inwestycja wystartowała we Władysławowie. Na pierwszy rzut wzięto ulicę Turystyczną. Prace budowlane ruszyły po nieco ponad roku od podpisania umowy z wykonawcą tego zadania. To wciąż jest największa w naszym kraju kooperacja publicznego i prywatnego podmiotu w obszarze budowy infrastruktury oświetleniowej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

– Nasza gmina i spółka IZIM podpisały umowę na unowocześnienie oraz znaczną rozbudowę infrastruktury oświetleniowej. W wyniku zawartego kontraktu w ciągu dwóch lat na terenie gminy Miedźno powstanie blisko tysiąc dziewięćset opraw led, które oświetlą 74 kilometry dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wartość zamówienia wynosi prawie 22,4 mln zł – podkreśla wójt Piotr Derejczyk.

Jak podnosił przed rokiem urząd gminy, umowa obejmuje budowę nowych oraz wymianę wszystkich istniejących i nieefektywnych energetycznie punktów oświetlenia.

– IZIM odpowiada za cały projekt, finansowanie, a także eksploatację i utrzymanie oświetlenia przez osiem lat od momentu zakończenia robót budowlanych. Ponadto w ramach wykonywanych prac trzynaście budynków gminnych zostanie połączonych światłowodem – zaznaczano wówczas.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter