fbpx

Kłomnice

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli na przyszły rok szkolny

fot. Pixabay

Rodzice tych maluchów, które już rozpoczęły swoją przygodę z wychowaniem przedszkolnym oraz ci opiekunowie, którzy planują objęcie takowym swoje pociechy muszą pamiętać o trzech istotnych terminach związanych z rekrutacją na rok 2023/2024.

Jak informuje urząd gminy, rodzice wychowanków obecnie uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy będą proszeni o przedłożenie informacji o woli kontynuowania współpracy z dotychczasowymi placówkami. Wystarczy zgłosić się do przedstawicieli poszczególnych placówek, pamiętając, że na dopełnienie formalności jest czas do 10 lutego.

Z kolei rodzice dzieci zamieszkujący miejscowości tutejszego samorządu, którzy zamierzają objąć swoje pociechy wychowaniem przedszkolnym, będą mogli złożyć w wybranych placówkach wniosek o przyjęcie do przedszkola pomiędzy 13 lutym a 10 marca. Druk wniosku będzie można pobrać w placówkach oświatowych oraz znaleźć na ich stronach internetowych.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie rekrutacji podstawowej do oddziałów przedszkolnych przyjmowane są wyłącznie te dzieci, które zamieszkują na terenie naszej gminy. Natomiast dzieci nie będące jej mieszkańcami mogą ubiegać się o miejsce w przedszkolu dopiero w trakcie rekrutacji uzupełniającej. Oczywiście o ile placówka będzie dysponować wolnymi miejscami – zastrzegają kłomniccy urzędnicy.

Ta sama zasada dotyczyć ma dzieci urodzonych w 2021 roku, które 1 września będą miały ukończone dwa i pół roku.

– Należy przy tym pamiętać, że rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 3 kwietnia – dodają pracownicy urzędu gminy.

Cały proces wspomnianej rekrutacji reguluje uchwała rady gminy z marca 2017 roku. Procedura odbywa się według określonych w niej kryteriów i towarzyszącej im punktacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter