fbpx

Mstów

Ruszyła termomodernizacja budynku szkoły w Zawadzie

fot. Urząd Gminy Mstów

Po realizacji kompleksowych termomodernizacji placówek w Mokrzeszy, Małusach Wielkich i Mstowie przyszedł czas na podobne zadanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawadzie. Jak obiecuje urząd gminy, inwestycja ma zostać zakończona w drugiej połowie tego roku.

Zakres przewidzianych robót obejmie nie tylko ocieplenie obiektu, ale choćby i również unowocześnienie instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłowni. Po tym, jak ekipa budowlana dokona remontu części stropodachu, zamontowane zostaną ponadto panele fotowoltaiczne.

– W przedmiotowej inwestycji planowana jest też wymiana stolarki okiennej, instalacji odgromowej, remont schodów zewnętrznych oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych – deklarują miejscowi urzędnicy. – Projekt między innymi przewiduje także montaż pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej, rynien i rur spustowych, balustrad zewnętrznych czy krat okiennych – wymieniają.

Cała realizacja ma zostać sfinalizowana za kilka miesięcy. W tym roku władze gminy zamierzają ruszyć z podobną modernizacją budynku szkoły w Krasicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter