fbpx

Blachownia

Ruszyło głosowanie na zadania obywatelskie do przyszłorocznego budżetu

fot. Pixabay

Do 13 września mieszkańcy gminy mogą wypowiedzieć się w sprawie inwestycji, które lokalny urząd zrealizuje w przyszłym roku z puli budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 350 tys. zł. 

Zadań, które przebrnęły pozytywnie etapy oceny jest łącznie dwadzieścia dwa. Trzynaście dla samego miasta i dziewięć w sołectwach. Puli środków nie wystarczy niestety na wszystkie. Zrealizowane zostaną te z nich, które uzyskają największe poparcie mieszkańców.

Głosować można tradycyjnie i online. W tym drugim przypadku należy zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej konsultacje.blachownia.pl. Na niej można zapoznać się ze szczegółowym opisem i celem każdego z proponowanych projektów. 

Zwolennicy wrzucenia kartki do urny mogą to zrobić w specjalnie wyznaczonych punktach na terenie gminy. Jest ich osiem.

W Blachowni jeden znajduje się w gmachu urzędu. Głosować można w godzinach jego pracy, a w sobotę i niedzielę od godz. 9 do 15. Dugi z kolei znajduje się w zespole szkół przy ulicy Wspólnej 5. Czynny jest od godz. 7 do 16, a w weekend od godz. 10 do 14. 

W Łojkach mieszkańcy mogą zagłosować w szkole podstawowej. W tym przypadku punkt dostępny jest do piątku, w godz. 15 do 19.

Także w Cisiu trzeba będzie się udać do tamtejszej placówki oświatowej, gdzie na poszczególne propozycje można oddać głos do najbliższego piątku, w godzinach pracy szkoły – pomiędzy 7, a 16.

Tylko dwa dni weekendu czynne będą punkty w trzech miejscowościach. W Konradowie, w centrum rekreacyjno-sportowym przy ulicy Wrzosowej od godz. 12 do 14, w Starej Gorzelni – od godz. 12 do 17 w lokalu Stowarzyszenia na ulicy Wielkoborskiej 26, a w Nowej Gorzelni w gabinecie logopedycznym mieszczącym się pod nr 99 – od godz. 10 do 15. 

W Wyrazowie natomiast punkt dostępny będzie przez trzy dni, w centrum rekreacyjnym na ulicy Podmiejskiej. W środę 9 września od godz. 17 do 19, a następnie w sobotę i niedzielę od godz. od godz. 13 do 15.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter