fbpx

Przyrów

Ruszyły konsultacje z mieszkańcami odnośnie współpracy z organizacjami pozarządowymi

fot. Pixabay

Do 7 września potrwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłorocznego programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami pożytku publicznego.

Wspomniany program określa cele, zasady, przedmiot, a także formy współpracy gminnej administracji z organizacjami pozarządowymi. Definiuje również priorytetowe zadania, które miejscowy samorząd zamierza wspierać w przyszłym roku.

– Jego głównym celem jest kształtowanie i wzmacnianie współpracy pomiędzy naszą gminą, a organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w kontekście zaspokajania potrzeb mieszkańców, a także zwiększenia aktywności lokalnej społeczności – wyjaśnia wójt Robert Nowak.

Na realizację zadań publicznych w 2021 roku gminni urzędnicy zaplanowali kwotę 79 tys. zł. Nim co do jego ostatecznego kształtu wypowiedzą się radni, swoimi opiniami wcześniej mają okazję podzielić się mieszkańcy. Od 25 sierpnia swoje uwagi można zgłaszać telefonicznie, pisemnie lub drogą mailową. Sam dokument dostępny jest na stronie urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter