fbpx

Mstów

Ruszyły prace związane z termomodernizacją szkoły w Krasicach

fot. Urząd Gminy Mstów

Pochodzący z lat 50-tych ubiegłego wieku budynek wymaga kompleksowego docieplenia.

Szkoła Podstawowa w Krasicach mieści się parterowej budowli wyposażonej w częściowe podpiwniczenie i nieużytkowe poddasze. Bryła budynku została wykonana w tradycyjnej, murowanej technologii. Charakteryzuję ją wielospadowy, wysoki dach o drewnianej konstrukcji, pokryty trapezową blachą.

– Ze względu na zły stan techniczny dachu, który od kilku lat stawał się coraz większym problemem, konieczne stało się jego przebudowanie – informuje urząd gminy.

Wykonano nową konstrukcję i pokryto ją powlekaną blachą trapezową. Zwiększony został również kąt nachylenia dachu, gdyż zdarzało się, iż obsługujący kotłownię komin w czasie opadów atmosferycznych zalewany był wodą.

Wiele do życzenia pozostawiała też cieplna izolacyjność przegród samego budynku, przez co wymykał się on wymaganiom obecnie obowiązujących norm. Stąd decyzja władz gminy o przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji, która głównie obejmie docieplenie ścian i przebudowę dachu nad salą przedszkolną czy remont kominów oraz ław kominiarskich.

– W toku prac zmodernizowana zostanie również instalacja centralnego ogrzewania oraz kotłownia. Wykonawca położy nowe parapety, dokona obróbek blacharskich, systemu rynnowego i instalacji odgromowej. Przy okazji tej inwestycji odtworzona zostanie też nawierzchnia utwardzona przy budynku – dodają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter