fbpx

Ekologia w powiecie

Są jeszcze pieniądze na usuwanie azbestu. Fundusz ogłosił dodatkowy nabór

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach do 7 lipca będzie czekał na wnioski gmin, które chcą pozyskać środki na usuwanie azbestu na swoim terenie.

Dodatkowy nabór na dofinansowanie zadań z udziałem środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbywa się w ramach „Ogólnopolskiego program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” i związany jest z realizacją gminnych programów usuwania azbestu i tych komponentów, które mają minerał w swoim składzie.

Wnioski wraz z załącznikami powinny wpłynąć do Funduszu w formie elektronicznej lub papierowej do 7 lipca. Naruszenie tego terminu będzie skutkować brakiem rozpoznania aplikacji. Instytucja zastrzegła sobie także prawo do wstrzymania naboru, w trakcie jego trwania, w przypadku wyczerpania alokacji środków.

– Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić na obowiązujących formularzach dostępnych na stronie internetowej Funduszu www.wfosigw.katowice.pl – informują pracownicy WFOŚiGW w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter