fbpx

Ekologia w powiecie

Są jeszcze pieniądze na wsparcie edukacji ekologicznej

fot. Pixabay

Do połowy maja jednostki samorządu terytorialnego i ich podmioty organizacyjne, związki metropolitarne, instytucje kultury, uczelnie wyższe, stowarzyszenia oraz fundacje mogą się jeszcze ubiegać o dotacje na wsparcie działań w zakresie edukacji ekologicznej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór uzupełniający o dofinansowanie działań edukacyjnych z obszaru OZE i efektywności energetycznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Wybrane zadania będą dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych – wyjaśniają pracownicy Funduszu.

Do wzięcia są spore pieniądze. Łącznie do rozdysponowania pozostało tej instytucji jeszcze niemal 319 tys. zł. Jeden beneficjent może wnioskować maksymalnie o 150 tys. zł, a sama wartość dofinansowania może pokryć aż 90 proc. spodziewanych kosztów realizacji projektu.

Przedmiotem działalności wnioskodawcy musi być ochrona środowiska lub edukacja ekologiczna i nie mogą one działać w celu osiągnięcia zysku, a całość dochodu przeznaczają na realizację celów statutowych.

Wnioski będą przyjmowane do 15 maja, wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), na elektroniczną skrzynkę podawczą WFOŚiGW. Wszelkie niezbędne dokumenty udostępniono do pobrania na jego stronie internetowej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter