fbpx

Blachownia

Są środki z powiatu na remont chodnika w Blachowni

fot. Fotolia

Starostwo wybuduje chodnik przy ulicy Piastów. W pozyskaniu pieniędzy na ten cel pomógł upór władz Blachowni.

W ubiegłym roku, za kwotę 100 tys. zł, gmina przygotowała projekt inwestycji. Niedługo później wykonano dziewięćdziesiąt metrów modernizowanego odcinka. Dalsza budowa miała być kontynuowana w tym roku. Zarezerwowano na to zadanie 400 tys. zł, ale potrzeby finansowe były jednak dużo większe. Brakowało 300 tys. zł, które miały stanowić wkład zarządcy drogi, czyli starostwa.

W pierwotnych planach inwestycyjnych powiatu nie uwzględniono wydatku na ten cel. Sytuacja zmieniła się w marcu, kiedy to jego radni podejmowali decyzję o zaciągnięciu 5 mln zł kredytu. Miał on zostać spożytkowany na sfinansowanie przewidzianych w budżecie jednostki przedsięwzięć. Po rozpisaniu kilku przetargów okazało się bowiem, że wykonawcy żądają znacznie wyższych kwot niż zakładały to kosztorysy inwestorskie. Rozszerzony miał również zostać katalog wydatków inwestycyjnych starostwa.

Blachowni próżno było jednak szukać w przedstawionych projektach zmian. Pomogły apele jakie Sylwia Szymańska skierowała do radnych powiatowych podczas sesji. Argumenty przytoczone przez burmistrz przekonały samorządowców na tyle, że ci w końcu na kwietniowym posiedzeniu gremium, zgodzili się na finansową partycypację w kontekście budowy chodnika w ciągu ulicy Piastów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter