fbpx

Kłobuck

Sala sportowa za siedem milionów. Lada moment powinna się zakończyć budowa

fot. Fotolia

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętymi założeniami, już za kilka tygodni powinna zakończyć się budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Warte ponad 7 mln zł zadanie, to obok oddanego w minionym roku do użytku wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie, najważniejsza inwestycja kłobuckiego samorządu w infrastrukturę sportową w ostatnim czasie.

W kolejce do realizacji czeka również boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku. Póki co urząd miejski zlecił zaprojektowanie tego obiektu.

Natomiast z gotowego projektu mogą się już cieszyć przyszli użytkownicy budynku klubowego Pogoni Kamyk. Zawodnicy klubu, którzy na co dzień korzystają z pomieszczeń zlokalizowanych w tamtejszej placówce oświatowej, są o kolejny krok bliżej jeśli chodzi o zaplecze z prawdziwego zdarzenia.

Niewątpliwie zadowoleni powinni być też zawodnicy Znicza Kłobuck, którym gmina przeprowadziła w ubiegłym roku termomodernizację jednego z budynków Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Wielu mieszkańców gminy na pewno ucieszy też fakt, że ogłosiliśmy przetarg na dokumentację projektową przebudowy basenu odkrytego z wodnym placem zabaw – informuje urząd miejski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter