fbpx

Powiat kłobucki

Samorząd województwa wsparł szpitale powiatowe. Skorzysta także kłobucki

fot. Starostwo Powiatowe w Kłobucku

Ponad 11 mln zł wyasygnował Sejmik Województwa Śląskiego na pomoc szpitalom powiatowym. Zakup niezbędnego sprzętu ma im pomóc w zwalczaniu patogenu koronawirusa.

Stosowną uchwałę radni sejmiku przyjęli na posiedzeniu 22 czerwca. Środki trafią do szesnastu szpitali w województwie. Jedną z instytucji, która skorzysta ze wsparcia, będzie Zakład Opieki Zdrowotnej w Kłobucku.

– Pieniądze zostały zabezpieczone w budżecie województwa śląskiego w ramach dotacji celowych na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie zadań własnych i zakupów inwestycyjnych. Wnioskodawcami są w tym przypadku miasta i powiaty. Argumentowały swoje prośby koniecznością zakupu dodatkowego sprzętu, jak aparatów USG i RTG, respiratorów, defibrylatorów, kolumn endoskopowych – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Przyznaną dotację, sięgającą niemal 640 tys. zł, powiat kłobucki wykorzysta na zakup nowej karetki. Będzie to ambulans sanitarny typu „C” wraz z kompletną zabudową medyczną oraz noszami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter