fbpx

Kłomnice

„Senioritki” w sercach mają maj. Właśnie wytańczyły drugie miejsce na festiwalu w Skarżysku-Kamiennej

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

20 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się piąta edycja Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Świetnie zaprezentował się tam działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach zespół „Senioritki”. To kolejny ich sukces.

Panie ustąpiły miejsca na podium tylko Formacji Tanecznej „Gracja” z Mielca. Trzecie miejsce jury przyznało natomiast Grupie Tanecznej „Flow” z Lublina.

Ideą tej imprezy jest stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, jak również integracja środowiska artystycznego, rozwijanie wrażliwości estetycznej seniorów poprzez bezpośredni kontakt z kulturą, jak i sama popularyzacja tańca.

– Zespół zaprezentował się w dwóch tańcach – sambie i waltzu. Poziom przeglądu był bardzo wysoki, a zespoły tam występujące przybyły z rożnych miejsc naszego kraju, między innymi z Lublina, Mielca czy okolic Gdańska. Emocje były do samego końca i trzymały w napięciu, aż do ogłoszenia wyników przez jury. Jest to kolejne miejsce na podium na skarżyskiej scenie, ponieważ rok temu zespół zajął tam pierwsze miejsce – mówi Katarzyna Sosnowska, dyrektor GOK-u.

Grupa, która działa od czterech lat powstała z inicjatywy Anny Dzionek i Ewy Eliasz. Na początku w jej skład weszły, poza założycielkami, również Halina Zając, Zuzanna Jaśkiewicz, Hanna Gonera, a nieco później dołączyły Teresa Gonera – Tuzinowska, Anna Dumańska, Ela Bekus, Sabina Wróbel i Krystyna Całus. Instruktorem jest Piotr Ozga, tancerz i instruktor zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter