Poczesna

Seniorzy stworzyli mapę potrzeb. Ma pomóc władzom gminy w rozwoju lokalnej infrastruktury

fot. Urząd Gminy Poczesna

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej, w ramach jednego z prowadzonych projektów, stworzyli mapę lokalnych potrzeb seniorów w zakresie gminnej infrastruktury. Efekt trwających na przełomie listopada i grudnia warsztatów wręczyli wójtowi Krzysztofowi Ujmie. Włodarz obiecał je systematycznie wdrażać.

Jednym z najważniejszych celów przedsięwzięcia, realizowanego w ramach rządowego programu, jest znaczące zwiększanie zaangażowanie osób starszych w sprawy kształtowania lokalnego życia i polityki społecznej. Jego uczestnicy wskazali między innymi na potrzeby z zakresie poprawy lokalnej sieci chodników, oświetlenia, zatoczek i wiat autobusowych, oznakowania przejść dla pieszych, ale i kwestie ochrony zdrowia, związane chociażby z dostępnością do lekarzy specjalistów czy opieki rehabilitacyjnej. W szczególności podnieśli kwestię utworzenia miejsc rekreacji, służących bezpiecznym spacerom i odpoczynkowi całych rodzin.

– Wszystkie zgłoszone potrzeby zostały naniesione na mapę kartograficzną i w wersji graficznej zostały przedstawione wójtowi Ujmie. Obiecał szybkie, w miarę możliwości, zajęcie się rozwiązaniem problemów zgłoszonych przez uczestników projektu i wyjaśnił na jakim etapie są już podjęte zadania, które częściowo zaspokoją potrzeby seniorów. Podkreślił, że każda uwaga i wniosek mieszkańca gminy jest bardzo cenna, że bezpieczeństwo i poprawa jakości życia mieszkańców to priorytetowe zadania gminy – informuje Halina Synakiewicz, miejscowa aktywistka i radna gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter