fbpx

Blachownia

Seniorzy ukończyli szkolenie i odebrali tablety

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Zakończyły się szkolenia dla seniorów z terenu gminy w ramach Śląskiej Akademii Seniora. Kurs służył podniesieniu kompetencji cyfrowych i praktycznej nauki obsługi komputera. Wszyscy uczestnicy, oprócz przydatnej wiedzy, otrzymali również na własność nowoczesne tablety.

Kursy realizowane są na terenie województwa śląskiego przez Fundację Partycypacji Społecznej. Projekt dedykowany jest śląskim seniorom, którzy ukończyli 65 rok życia i mieszkają na terenie gminy, która uprzednio zgłosiła swój udział w projekcie. Dzięki burmistrz Sylwii Szymańskiej z bezpłatnych zajęć mogli skorzystać również blachowniańscy nestorzy.

Ideą fundacji jest, by szkolenia odbywały się w kameralnych, dziesięcioosobowych grupach. Tak, aby trener mógł poświęcić uwagę każdemu uczestnikowi. Seniorzy spotykali się raz w tygodniu na cztery do sześciu godzin. Każdy z uczestników miał zapewniony sprzęt do nauki, a na zakończenie otrzymał tablet na własność. Kursanci uczyli się praktycznej obsługi komputera, tabletu, telefonu, swobodnego i bezpiecznego poruszania po internecie, a przy tym samodzielności.

– Każdego dnia docierają do nas bardzo pozytywne sygnały od uczestników i prowadzących zajęcia – mówi Anna Szymaszkiewicz, prezes fundacji. – Od początku stawialiśmy na miłą, przyjazną atmosferę, która ułatwia naukę i pomaga przełamywać bariery. Poziom i tempo prowadzonych zajęć dostosowaliśmy do potrzeb i możliwości seniorów. Zrezygnowaliśmy też z egzaminów, które wprowadzają niepotrzebny stres. Myślę, że takie podejście zachęciło do wzięcia udziału w projekcie – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter