fbpx

Kłomnice

Seniorzy z Konar będą mieli swój klub. Władze gminy liczą, że prace zakończą się na początku nowego roku

fot. Pixabay

Kłomnicki samorząd pozyskał 150 tys. zł na utworzenie klubu seniora w miejscowości Konary. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami urzędników, zacznie on funkcjonować z początkiem przyszłego roku.

Placówka w Konarach będzie kolejnym przedsięwzięciem gminy, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom integracyjnym i społecznym osób starszych. W połowie ubiegłego roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej udostępnił mieszkańcom klub seniora i świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży w Nieznanicach.

Na potrzeby nowej miejscówki urzędnicy zamierzają zaadaptować pomieszczenia w znajdującym się w centrum wsi budynku ochotniczej straży pożarnej. Gmina zasili budżet przedsięwzięcia kwotą 37,5 tys. zł, czyli 20 proc. prognozowanych kosztów. Prace remontowe mają ruszyć najwcześniej w maju.

– Jesteśmy na etapie finalizacji przyjęcia dotacji. Kiedy podpiszemy umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które koordynuje program Senior+, a środki trafią na nasze konto, przystąpimy do realizacji projektu. Z pozyskanych środków 125 tys. zł przeznaczymy na utworzenie placówki, czyli adaptację pomieszczeń i przystosowanie ich do obecnych standardów budowlanych i sanitarnych. Kolejne 25 tys. zł pójdzie na doposażenie – mówi Anna Kubalska, kierownik kłomnickiego GOPS-u.

Z jakiej oferty zajęć będą mogli skorzystać mieszkańcy?

– Aby klub spełniał oczekiwania i odpowiadał na potrzeby mieszkańców chcemy zaproponować szereg zajęć animacyjnych, warsztatowych czy rekreacyjnych. By nasza oferta była jak najbardziej atrakcyjna przygotujemy osobny projekt, który pozwoli zdobyć dodatkowe pieniądze na jego działalność. W tym momencie trudno jeszcze mówić o bardziej konkretnych celach, bowiem samo otwarcie odrestaurowanych lokali planujemy na grudzień – wyjaśnia szefowa gminnej instytucji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter