fbpx

Mstów

Show z pacynkami dla przedszkolaków pokazał, jak w ciekawy sposób można zaprezentować poezję dzieciom

fot. Urząd Gminy Mstów

Na początku marca Biblioteka Gminna w Mstowie zorganizowała warsztaty edukacyjne z „Panem Poetą” dla dzieci z przedszkoli w Krasicach, Mokrzeszy, Siedlcu i Zawadzie.

Pan Michał, bo tak ma na imię organizator wyjazdowych spotkań zatytułowanych „Pan Poeta Show” liczy sobie dwa metry wzrostu, chodzi w muszce, a do do Mstowa przyjechał z walizkami pełnymi rekwizytów i ogromnym workiem z kolorowymi balonami. Były też pacynki, które gość wykorzystywał recytując dzieciom swoje historie.

– Maskotki można było dotknąć, pobawić się z nimi, a nawet nakarmić owocami i warzywami. Była też zabawa z przyklejaniem piórek do skrzydeł, były delfiny i falujące morze, a także mnóstwo radości, dobrej zabawy i spontaniczności – podkreślają inicjatorki spotkania.

Organizowane przez niego spotkanie autorskie to literackie zabawy z poezją dla najmłodszych. Krótkie bajki dla dzieci pana Michała zostały wyróżnione na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku.

– Maluchy z zaciekawieniem wpatrywały się w bohatera-pacynkę, która opowiadała swoją bajkę zmienionym głosem autora. Chętnie także angażowały się w zabawy wokół morału płynącego z każdej przedstawionej historii – dodają panie z miejscowej biblioteki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter