fbpx

Mstów

Siłownia zewnętrzna w Mokrzeszy. Mieszkańcy poprosili, wójt zrealizował

fot. Urząd Gminy Mstów

Pod koniec ubiegłego roku urząd gminy zakończył prace związane z budową mini siłowni zewnętrznej w Mokrzeszy. Nowe miejsce rekreacji powstało w ramach przedsięwzięć wskazanych do realizacji w funduszu sołeckim.

Podciąg górny, orbitrek, wioślarz i drążki do podciągania. To z takich urządzeń będą mogli korzystać mieszkańcy sołectwa na terenie przy szkole podstawowej, by stymulować i poprawiać swoją kondycję fizyczną.

– Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, dla osób w każdym wieku niesie ze sobą szereg korzyści i bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. To sposób na codzienne dotlenienie organizmu, poprawę krążenia krwi, wydolności oddechowej czy koordynacji ruchowej organizmu – zauważają słusznie mstowscy urzędnicy, zachęcając przy tym mieszkańców do jak najczęstszego korzystania z powstałej strefy.

To przestrzeń, z której mogą korzystać wszyscy, w każdym wieku. Zadbano przy tym o bezpieczeństwo, montując pod urządzeniami nawierzchnię gumową, zapewniającą niezbędną amortyzację i mającą ograniczyć potencjalne ryzyko urazów czy kontuzji w czasie ćwiczeń czy zabawy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter