fbpx

Konopiska

Skończyła sto lat. Napisał do niej premier

fot. Urząd Gminy Konopiska

11 sierpnia setną rocznicę urodzin obchodziła Kazimiera Kruk. Mieszkanka gminy całe swoje życie spędziła w rodzinnej Wygodzie.

Radosne świętowanie rozpoczęło nabożeństwo, które w intencji jubilatki odbyło się w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach. Oprócz rodziny uczestniczyli w nim znajomi, przedstawicielki koła gospodyń wiejskich, mieszkańcy gminy, a także lokalne władze.

Po mszy, w Domu Sołeckim w Wygodzie, pani Kazimiera odebrała życzenia i gratulacje. Do seniorki okolicznościowy list wystosował także premier Mateusz Morawiecki. Korespondencję od szefa rządu odczytała jej bratanica.

– Z kolei od wójta jubilatka otrzymała ozdobną ramkę z wygrawerowanymi życzeniami oraz bukiet kwiatów – informuje Katarzyna Borecka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Konopiskach.

Dopełnieniem całej uroczystości był oczywiście specjalnie przygotowany na tę okazję tort, lampka szampana oraz pamiątkowe zdjęcie. Setne urodziny mieszkanki Wygody to także ważne wydarzenie dla całej miejscowej społeczności. Redakcja dostojnej jubilatce życzy kolejnych stu lat życia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter