Blachownia

Skontrolują i doposażą place do zabawy dla dzieci

fot. Pixabay

Urządzenia zabawowe, które znajdują się na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych na terenie gminy czeka kontrola sprawności technicznej. To okresowe przeglądy, które są niezbędne, by mieć pewność, że użytkujący je najmłodsi mieszkańcy mogą bezpiecznie z nich korzystać. Przybędzie też nowych elementów.

Jak przekonują urzędnicy, natychmiast po otrzymaniu protokołów z wykonanych przeglądów, wszelkie uszkodzenia mają zostać niezwłocznie naprawione.

– Chcemy jak najszybciej reagować. Ostatnio uporządkowaliśmy plac rekreacyjny przy ulicy Grabowej, którego konieczność posprzątania zgłosili nam mieszkańcy. W kwietniu natomiast planujemy wymienić piasek we wszystkich znajdujących się na terenie gminy piaskownicach – mówi Paulina Głuszko z Urzędu Miejskiego w Blachowni.

Lokalne władze planują także doposażyć place zabaw i siłownie zewnętrzne w Wyrazowie, Nowej Gorzelni oraz w Blachowni przy ulicy Jodłowej i Prusa. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu gminy, funduszu sołeckiego oraz budżetu obywatelskiego.

– Na placu zabaw w Wyrazowie stanie nowa huśtawka, zjeżdżalnia i kosz na śmieci, a Nowa Gorzelnia zyska piramidę linową i zestaw pojazdów dla dzieci. Plac przy ulicy Prusa z kolei wzbogaci się o drewnianą altanę, huśtawkę w formie bocianiego gniazda, zjazd linowy i zestaw do siłowni. Przy ulicy Jodłowej także stanie altanka i bocianie gniazdo – dodaje Głuszko.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Mrówka CUP. Lokalny przedsiębiorca zorganizował turniej dla dzieciaków

Kłomnice

Minister Grzegorz Tobiszowski: W Brukseli trzeba walczyć o swoje

Kłomnice

Newsletter