fbpx

Ekologia w powiecie

Śląskie na czele. Ponad czterdzieści siedem tysięcy wniosków

fot. Pixabay

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował dane dotyczące realizacji programu „Czyste Powietrze”. Jak się okazuje, największe zainteresowanie dotacjami na wymianę „kopciuchów” czy inwestycje termomodernizacyjne jest w województwie śląskim.

Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach do 20 sierpnia wpłynęło aż czterdzieści siedem tysięcy wniosków na łączną kwotę 657,17 mln zł. Dało to tym samym pierwsze miejsce w kraju. Do tej pory beneficjentom wypłacono już prawie 175 mln zł. 

Na drugim miejscu znalazło się województwo małopolskie, w którym złożono niecałe trzydzieści trzy tysiące wniosków na łączną kwotę sięgającą blisko 653 mln zł. Najniższy szczebel podium przypadł dla województwa mazowieckiego. Do tamtejszego funduszu wpłynęło niemalże trzydzieści dwa tysiące dokumentów, które przewidują dofinansowania na sumę 534 mln zł.

W skali całego kraju udało się właśnie osiągnąć próg trzysta tysięcy złożonych aplikacji. Opiewają one na niemal 5,2 mld zł. Z kolei wypłacone środki sięgnęły już prawie 1,9 mld zł.

fot. NFOŚiGW-twitter

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter