fbpx

Konopiska

„Smaki Świata” na półmetku mistrzostw globu modeli pływających

fot. Urząd Gminy Konopiska

W sobotę 6 sierpnia na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach odbyła się wyjątkowa impreza. Mieszkańcy gminy oraz uczestnicy Mistrzostw Świata Modeli Pływających FSR EHO Konopiska 2022 bawili się na pikniku, podczas którego można było się raczyć wyśmienitymi kulinariami.

Międzynarodowy Piknik „Smaki Świata” był jedną z imprez towarzyszących rozgrywanych od początku sierpnia zawodów. Stał się świetną okazją do zaprezentowania kultury i tradycji startujących w mistrzostwach krajów, w tym odkrycia ich kuchni. A trzeba nadmienić, że pośród trzech setek zawodników z dwudziestu państw, którzy zawitali nad zalew „Pająk”, są między innymi przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Norwegii, Portugalii, Ukrainy, Hong-Kongu czy Korei Południowej.

Całe wydarzenie rozpoczął korowód poszczególnych ekip. Na ich czele kroczyły lokalne mażoretki. Półmetek mistrzostw stał się okazją do uhonorowania i nagrodzenia zwycięzców dotychczas rozegranych kategorii. Nie zbrakło przy tym oczywiście i okolicznościowych przemówień. Wszystkie były tłumaczone. Mówcy nie szczędzili pochwał dla gospodarzy zawodów, podkreślając znakomite zaplecze sportowe i infrastrukturę gminy.

Przybyli mogli skosztować wspaniałych potraw przygotowanych przez panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Swoje inspiracje i smaki prezentował także znany i lubiany kucharz Remigiusz Rączka. A oprawę muzyczną i sceniczną rozrywkę zapewniły występny zespołów z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach oraz grupy Cizz Big Band i Paweł Kulej – One Man Show.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter