fbpx

Powiat częstochowski

Spartakiada tym razem w Olsztynie. Organizatorzy mają nadzieję, że dopiszą wszystkie samorządy

fot. Piotr Biernacki

25 maja odbędzie się tegoroczna edycja Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego. To integracyjne wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i samorządowców. W tym mają pojawić się po raz pierwszy reprezentacje ze wszystkich szesnastu gmin z powiatu.

Na minionych imprezach za każdym razem rywalizowało ze sobą po kilkuset zawodników, począwszy od uczniów szkół podstawowych po seniorów. Obok sportowego współzawodnictwa, równie ważny jest bowiem walor rekreacyjny oraz integracyjny mieszkańców powiatu. Bo i konkurencje są szczególne, niektóre wręcz nietypowe.

– Reprezentacje gmin będą rywalizować w takich konkurencjach jak między innymi trzymanie ciężarka, wieloskoki, siatkonoga, przeciąganie liny, dziurawe wiadro, wyścigi na nartach czy rzut wałkiem – wyjaśnia Patryk Jeziak, rzecznik starostwa powiatowego. – Oczywiście nie zabraknie także i typowych konkurencji jak piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy czy biegi biatlonowe – dodaje.

Największe emocje wzbudzała zawsze konkurencja dziurawego wiadra, w której to drużyny muszą jak najszybciej napełnić wodą dziurawą, pionową rurę. Liczy się więc przede wszystkim dobra zabawa.

Na przestrzeni dotychczasowych edycji, w dwóch pierwszych triumfował Mykanów. Przed rokiem, na kompleksie Warty Mstów, zwyciężyli koniecpolanie. Jak będzie w tym roku? Okaże się za trzy tygodnie w Olsztynie.

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie oraz gminami powiatu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter