fbpx

Poczesna

Spore zainteresowanie konkursem wielkanocnym zorganizowanym przez jedną z parafii

Ponad setka prac wpłynęła na zorganizowany przez parafię we Wrzosowej konkurs wielkanocny. W wydarzeniu, nad którym patronat objął wójt Poczesnej, jury oceniało oryginalność dzieła, staranność oraz czasochłonność jego wykonania, a także wizualne piękno.

Konkurs „Wielkanocne tradycje naszych Babć i Dziadków” to jedno z szeregu działań, jakie parafia Najświętszego Ciała i Krwi we Wrzosowej podejmuje w celu aktywizowania dzieci i młodzieży. Niedawne przedsięwzięcie i tym razem cieszyło się sporym zainteresowaniem. W ręce jurorów trafiło ponad sto dwadzieścia prac.

– Niełatwo było dokonać wyboru, bo we wszystkie prace młodzi wykonawcy włożyli swoje serca – mówi ks. Tomasz Kośny, organizator wydarzenia. – Wysokie walory artystyczne miała praca Weroniki Ujmy z Częstochowy, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VIII. Ma ona na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, a jury doceniło artystyczną syntezę misterium męki i zmartwychwstania w namalowanym na drzewie tryptyku – dodaje duchowny.

Siódmoklasistka otrzymała główną nagrodę. To ufundowany przez parafię wyjazd na obóz taneczno-sportowy do Jarosławca. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli ex aequo Błażej Dudek ze Słowika i Brajan Mesjasz z Huty Starej B. Trzy trzecie miejsca przypadły w udziale Damianowi Kijasowi, Adamowi Woźniakowi i Piotrowi Stronk z Wrzosowej. Z kolei prace Judyty Woźniak, Oliwii Mesjasz, Igora Sitka i Wiktora Piątkowskiego zasłużyły w oczach jury na wyróżnienia.

W kategorii klas I-III nagrody otrzymało siedem osób. W gronie laureatów znaleźli się Piotr Sitak, Tymoteusz Kłos, Szymon Miłowski, Weronika Grzybek, Weronika Rakoczy, Martin Koper, Oliwia Szyja. Wyróżniono również prace Leny Okraski, Dominika Bednarskiego, Jakuba Jadczyka.

W gronie przedszkolaków przyznano osiem nagród i wyróżnień. Trafiły one do Aleksandry i Anny Kijak, Fabiana Grabary, Toli Jabłko, Agaty Szyi, Ignacego Krawczyka, Pawła Tomzy, Hanny Dróżdż i Toli Gruszki.

– Praktyczne zastosowanie znalazły konkursowe palmy, którymi dzieci witały w Niedzielę Palmową Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy – informuje Zbigniew Szpruta.

Grand prix w kategorii klas IV-VIII otrzymał Aleksander Mastalerz. Na pozostałych miejscach uplasowali się Agata Ślęzak i Aleksandra Mikołajczyk, Oliwia i Natalia Kazimierczak. Wyróżnienie otrzymał ósmoklasista Fabian Zalejski.

Z kolei wśród przedszkolaków w gronie nagrodzonych znaleźli się Lilianna Słabosz, Filip Ślęzak, Dariusz Walentek, Dominika Okraska. Uznanie jurorów znalazły też kartki świąteczne, które wykonały przedszkolaki z Nierady. Chodzi o Małgorzatę Rogacz, Jagodę Sirek, Amelię Benduch, Marcelinę Minkinę i Julię Gorgól.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter