fbpx

Konopiska

Sportowa impreza na zakończenie wakacji. Bieg kolorów dla dzieci i Półmaraton Aleksandryjski

fot. Pixabay

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach we współpracy ze szkołą w Aleksandrii oraz Atelier Sportu przygotowało dla mieszkańców gminy sportową imprezę na zakończenie wakacji. W Aleksandrii dorośli po raz pierwszy będą mogli spróbować swoich sił w półmaratonie. Dla dzieci natomiast przewidziano Bieg Kolorów.

– Pod koniec czerwca uroczyście otworzyliśmy nową salę sportową w Aleksandrii, która jest kolejnym wspaniałym obiektem na mapie sportowej infrastruktury gminy. Nawiązując do lokalizacji naszej nowej, sportowej inwestycji oraz mając na uwadze promocję aktywności, zdecydowaliśmy się na organizację pierwszej edycji Półmaratonu Aleksandryjskiego, który połączony jest z Przełajowymi Mistrzostwami Powiatu Częstochowskiego – mówi Olga Muc, główny specjalista ds. informacji i promocji Gminy Konopiska.

Przygotowania do imprezy trwają już od kilku tygodni. Chętni mogli uczestniczyć także w treningach przygotowawcze do półmaratonu, które prowadził maratończyk Rafał Gniła. Jednakże jak podkreślają organizatorzy, nie trzeba być zawodowcem, by przebiec swój pierwszy półmaraton w życiu.

Start głównego wydarzenia zaplanowano na 29 sierpnia. Biegacze wystartują na dystansie dwudziestu jeden kilometrów o godz. 16 w Aleksandrii Pierwszej. Zapisy na bieg jeszcze trwają. Chęć udziału można zgłosić tutaj.

Wcześniej natomiast, już od godz. 14 na krótszych dystansach, od trzystu do tysiąca metrów, sportowe możliwości na miejscowym Orliku będą mogły zaprezentować dzieci. Choć w tym przypadku to bieg, którego główną ideą jest dobra zabawa. Wszystkich bowiem oczaruje magia kolorów.

Promocja

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter