fbpx

Miedźno

Sportowy weekend i piknik rodzinny w jednym

fot. Pixabay

Dwanaście zespołów z dziesięciu klubów rywalizowało 15 i 16 kwietnia w Ostrowach nad Okszą w siatkarskim, ogólnopolskim turnieju Eco Cup „czwórek” dziewcząt.

Dwa dni rywalizacji dostarczyło mnóstwo emocji, ale i dobrej zabawy. Imprezę sportową połączono bowiem z piknikiem dla całych rodzin. Sama nazwa turnieju promowała zdrowy, aktywny i ekologiczny tryb życia.

Wydarzenie, któremu patronował wójt Piotr Derejczyk, po raz kolejny unaoczniło wysoki poziom organizowanych przez UKS „Tytan” Ostrowy imprez sportowych. Tym bardziej, że udało się pozyskać sponsorów, którzy ufundowali dla zawodniczek wspaniałe nagrody. Jedną z głównych była hulajnoga elektryczna dla najlepszej z nich.

– Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. W sumie więc zostało rozegranych sześćdziesiąt sześć spotkań. Wszystkie zawodniczki i trenerzy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki, które wręczali przewodniczący Rady Gminy Miedźno Zdzisław Bęben oraz pomysłodawcy turnieju i jego główni sponsorzy – Katarzyna Cieślik i Piotr Grzyb – podkreśla Michał Leśnikowski, trener zawodniczek „Tytana”.

Wysokiemu poziomowi organizacyjnemu dorównały także i lokalne siatkarki. Zespół UKS „Tytan” Ostrowy z dziewięcioma zwycięstwami i dwoma przegranymi meczami uplasował się ostatecznie na drugim stopniu podium, potwierdzając tym samym, że należy do ścisłej czołówki w naszym województwie.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Julia Galas z klubu MKS „Dwójka” Zawiercie, która w nagrodę otrzymała właśnie elektryczną hulajnogę. Ten skład wygrał zresztą całe zawody. Na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę Setbol Oświęcim.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter