fbpx

Przyrów

Stalowe serce w centrum Przyrowa. To na nakrętki ze sztucznego tworzywa

fot. Urząd Gminy Przyrów

Na przyrowskim rynku zainstalowany został metalowy kosz w kształcie serca. Instalacja posłuży we wspieraniu osób potrzebujących i lokalnych inicjatyw ekologicznych. Ma za zadanie także promować świadomą segregację oraz przetwórstwo odpadów.

Stalowe serca przeznaczone jest na wszelkie, bez względu na kształt czy kolor, nakrętki z tworzywa sztucznego. Mogą do niego trafiać pozostałości po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić można również zakrętki po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i tych do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

– Wielki kosz w kształcie serca na nakrętki to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale przede wszystkim pomoc dla potrzebujących. Dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek – wyjaśnia ideę wójt Robert Nowak.

Jak podkreślają miejscowi urzędnicy, każdego dnia wyrzuca się ogromne ilości tworzywa, które stanowi dobry surowiec do dalszego przetworzenia. Serce, które pojawiło się na rynku zdecydowanie upraszcza zbieranie nakrętek, które do tej pory zalegały mieszkańcom w workach czy kartonach.

– Teraz wystarczy systematycznie przynosić je na rynek i wrzucać do pojemnika – dodają pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter