fbpx

Mstów

Starają się o pieniądze na programy edukacyjne

fot. Freepik.com

W urzędzie marszałkowskim rozpatrywane są wnioski o dofinansowanie dwóch programów edukacyjnych, które gmina ma zamiar wdrożyć w szkołach podstawowych. Wszystko po to, by wspomóc efektywność ogólnego kształcenia.

Samorząd Mstowa stara się o 920 tys. zł unijnego wsparcia. Pierwszy z projektów zarezerwowany jest dla uczniów z placówek w Brzyszowie oraz Jaskrowie. Kolejny dotyczy szkoły w Mstowie. Założono, że skorzysta z nich łącznie niemal trzystu siedemdziesięciu uczniów oraz trzydziestu sześciu pedagogów.

Jeżeli uda się pozyskać pieniądze to wychowankowie będą mieli sposobność uczestniczyć w szeregu zajęć, w tym wyrównawczych, logopedycznych, terapeutycznych, jak i podnoszących znajomość języków: angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego. Pojawią się też dodatkowe lekcje przyrody, geografii, chemii, biologii, informatyki oraz matematyki. Nie tylko prowadzone stacjonarnie, ale również na szeregu wyjazdach edukacyjnych, które mają utrwalić zdobytą wiedzę. Dla najstarszych uczniów przewidziano ponadto doradztwo zawodowe.

– W ramach projektów możliwe będzie także doposażenie pracowni szkolnych w pomoce dydaktyczne, meble, tablety, laptopy czy tablice multimedialne. Głównym ich celem jest pomoc w wyrównywaniu szans rozwoju edukacyjnego dzieci szkolnych i podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli poprzez umożliwienie im dodatkowych szkoleń – informują mstowscy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter