fbpx

Powiat kłobucki

Starostwo kupiło pulsoksymetry. Pomogą pacjentom zakażonym koronawirusem

fot. Getty Images/iStockphoto

Starostwo Powiatowe w Kłobucku przekazało do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku pierwszą serię z zakupionych dwustu sztuk pulsoksymetrów. To elektroniczne urządzenia do tzw. saturacji, czyli określenia poziomu tlenu we krwi.

Szczególnie narażone na obniżenie poziomu tlenu we krwi są osoby zakażone koronawirusem, a niska saturacja może być niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, ale i życia pacjenta. Zakup sfinansowano ze środków powiatu kłobuckiego oraz dobrowolnych wpłat radnych. W sumie to 18,6 tys. zł.

Kłobucki ZOZ otrzymał dziś czterdzieści siedem pulsoksymetrów. Jak obiecują władze powiatu, reszta sprzętu powędruje do okolicznych placówek medycznych w najbliższy czwartek.

– Sprzęt zakupiony przez starostwo powiatowe trafił już do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, aby jak najszybciej był udostępniony pacjentom – informuje starosta Henryk Kiepura. – Przy okazji chciałbym złożyć także serdeczne podziękowania radnym rady powiatu, którzy dobrowolnie sfinansowali część zakupu urządzeń – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter