fbpx

Powiat częstochowski

Starostwo organizuje konkurs. Pula nagród sięga 5 tysięcy złotych

fot. Pixabay

Rusza dziesiąta edycja Konkursu Fotograficznego „Piękno Ziemi Częstochowskiej”. Chętni, którzy chcieliby wziąć w nim udział, na zgłoszenie swoich prac mają czas do końca września. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Krzysztof Smela.

Konkurs ma na celu propagowanie czynnego wypoczynku, a także szerzenie wiedzy o ciekawych zakątkach ziem powiatu częstochowskiego.

– Nasz powiat jest największym w województwie śląskim, co daje ogrom możliwości i pole do popisu dla umiejętności artystycznych. Zachęcamy zatem wszystkich miłośników fotografii do odkrywania atrakcji krajobrazowych i przyrodniczych oraz architektury i zabytków ziemi częstochowskiej – mówi Patryk Jeziak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

Organizatorzy konkursu przewidzieli dwie grupy wiekowe. Dla dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia oraz osób pełnoletnich. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć. Bezwględnie należy pamiętać o tym, iż prace konkursowe muszą zostać wykonane na terenie gmin powiatu częstochowskiego.

– Te przedstawiające miejsca spoza obszaru powiatu, w tym także samej Częstochowy, będą dyskwalifikowane – podkreśla rzecznik.

Termin przyjmowania zgłoszeń upłynie 30 września. Przed przystąpieniem do konkursu warto zapoznać się z jego regulaminem, który dostępny jest na stronie starostwa. Łączna pula nagród wynosi 5 tys. zł, a najwyższa pojedyncza sięga 1 tys. zł. W kategorii dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia przewidziano nagrody rzeczowe.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter