fbpx

Powiat częstochowski

Starostwo rusza z programem szczepień przeciwko wirusowi HPV

fot. Pixabay

Rodzice jedenastoletnich dziewczynek z terenu powiatu częstochowskiego będą mogli bezpłatnie zaszczepić swoje pociechy szczepionką uodparniającą na wirus brodawczaka ludzkiego, który odpowiedzialny jest między innymi za zachorowania na raka szyjki macicy.

Starostwo na szósty tego typu program wyasygnowało w tym roku 130 tys. zł. Ma on pozwolić na sfinansowanie szczepień dla ponad 50 proc. mieszkanek powiatu urodzonych w 2008 roku. Program realizować będzie spółka, która prowadzi przychodnię lekarską przy ulicy Kopernika 45 w Częstochowie.

– Wykonawca w ramach przyjętego zlecenia przeprowadzi kampanię edukacyjną mająca zwiększyć świadomość młodzieży oraz rodziców na temat zagrożeń związanych z wirusem HPV, przygotuje materiały informacyjne i promocyjne dotyczące programu, zakupi czterowalentne szczepionki oraz uzyska pisemne zgody od rodziców lub opiekunów prawnych na wykonanie cyklu trzech profilaktycznych szczepień, a następnie przeprowadzi kwalifikacje lekarskie oraz szczepienia dziewcząt. Potrwają one do połowy grudnia – informuje Patryk Jeziak, rzecznik prasowy starostwa.

Aby skorzystać z usługi nie trzeba będzie fatygować się do samej Częstochowy. Koordynująca program spółka będzie bowiem współpracować z podwykonawcami, którymi będą przychodnie lekarskie z terenu powiatu.

Chęć zapisania dziecka można zgłaszać dzwoniąc do siedziby częstochowskiej przychodni pod numer telefonu 34 368 29 98. Szczegółowych informacji udzieli również Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Częstochowie, z którym skontaktować się można także pod numerem telefonu 34 322 91 44.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter