fbpx

Kłomnice

Starostwo wyłącza z ruchu remontowaną drogę z Kłomnic do Zdrowej. Tak chciał wykonawca

fot. Fotolia

Starostwo Powiatowe w Częstochowie zdecydowało o zamknięciu dla ruchu drogowego arterii biegnącej na odcinku od torów kolejowych w Kłomnicach do strażnicy OSP w Zdrowej. Wkrótce mają zamknąć także część ulicy Zdrowskiej.

Jak informuje wicestarosta Jak Miarzyński, władze powiatu przychyliły się do wniosku spółki Larix, która realizuje budowę wspomnianej drogi. Co jest przyczyną sytuacji, która niewątpliwie utrudni życie okolicznym mieszkańcom? W enigmatycznym komunikacie starostwa można wyczytać, iż chodzi o technologię robót, późniejszą jakość wykonania zadania i krótszy czas realizacji inwestycji.

Odcinek ma być zamknięty od 20 lipca przez okres dwóch miesięcy. W tym czasie wykonawca ma dokonać rozbiórki konstrukcji drogi, wzmocnić podłoże, ułożyć podbudowę z kruszywa łamanego i podbudowę bitumiczną warstwy wiążącej. Ma także wykonać elementy odwodnienia po stronie południowej w postaci rowów, przepusty pod zjazdami oraz wykonać zjazdy do posesji.

– Jeszcze w sierpniu planowane jest zamknięcie na czas budowy części ulicy Zdrowskiej w Kłomnicach od ulicy Krótkiej do torów kolejowych. Mieszkańców, za powstałe w związku z tym utrudnienia, przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – dodaje Miarzyński.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter