fbpx

Janów

Startuje Janowski Dom Seniora. Ma służyć integracji osób starszych

fot. Pxhere

Trzydziestka emerytowanych mieszkańców gminy, dwadzieścia dwie kobiety i ośmiu mężczyzn, będzie mogło wkrótce skorzystać z oferty, jaką gmina przygotowała w ramach projektu Janowskiego Domu Seniora.

Zakwalifikowane do projektu osoby będą mogły korzystać z szeregu usług, które mają przyczynić się do zwiększenia świadomości i wzrostu aktywności społecznej osób starszych, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i ubóstwu oraz poprawie jakości życia.

– Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w wieku senioralnym. Klub służyć ma przede wszystkim wzajemnej integracji seniorów, wspierać ich aktywność społeczną i sportową, kształtować nawyki do czynnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. Projekt rozwijał będzie umiejętności nauki radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz pomoże uczestnikom dostosować się do realiów współczesnego świata – podkreślają janowscy urzędnicy.

Nad wypełnieniem czasu seniorów czuwać będą wykwalifikowani animatorzy. Poprowadzą oni zarówno warsztaty grupowe, jak i udzielą indywidualnych porad i wsparcia. Instytucja zadba również o zajęcia rekreacyjno-kulturalne, które mają się odbywać co najmniej raz w miesiącu.

Wszystkim zostanie zapewnione także wyżywienie, nie zabraknie poczęstunków i ciepłych posiłków.

Zgodnie z założeniami klub ma działać przez trzy dni w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki – a dostępny będzie pomiędzy godz. 10 a godz. 15. Działanie wychodzące naprzeciw potrzebom osób starszych ma być realizowane do końca marca przyszłego roku. Jego wdrożenie stało się możliwe dzięki pozyskaniu przez samorząd niemal 380 tys. zł z funduszy unijnych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter