fbpx

Kłobuck

Startuje punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Kłobucki magistrat uruchamia 2 sierpnia punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym mieszkańcy zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła lub termomodernizację swoich domów będą mogli składać wnioski w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Za prawidłową obsługę programu odpowiada Robert Świt (na zdjęciu). To pracownik urzędu gminy, który w poniedziałki w godz. od 9.00 do 14.00 oraz we wtorki pomiędzy godz. 10.00 a 15.00 będzie pełnił dyżury. Z urzędnikiem można też kontaktować się drogą mailową wysyłając wiadomość na adres czystepowietrze@gminaklobuck.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 533 385 619.

Wnioski w ramach programu „Czyste Powietrze” można składać zarówno przez internet lub w siedzibie urzędu. W tym pierwszym przypadku najlepiej posiadać profil zaufany ePUAP. W razie jego braku można także skorzystać ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – portal.wfosigw.katowice.pl.

– W tym celu należy założyć konto w Portalu Beneficjenta WFOŚiGW w Katowicach, wypełnić wniosek w pdf i umieścić go na wspomnianym portalu. Tak przygotowany wniosek należy wydrukować, podpisać ręcznie i złożyć wraz z załącznikami w Urzędzie Miejskim w Kłobucku. Urząd rejestruje taki wniosek i przesyła do WFOŚiGW w Katowicach – instruują pracownicy magistratu.

Mieszkańcy niespecjalnie internetowi mogą też skorzystać z pomocy urzędnika. Wówczas na miejscu wniosek jest przygotowywany i przesyłany w wersji elektronicznej oraz tradycyjnej wraz z niezbędnymi załącznikami. Warto jednak pamiętać przy tym o kilku istotnych zasadach organizacyjnych.

– Przyjmujemy jedynie osoby zapisane wcześniej na wizytę. Nie będzie możliwości przyjścia przy okazji, gdyż czas między wizytami wykorzystywany będzie do wietrzenia pomieszczenia. Prosimy, by interesanci pamiętali również o przyniesieniu własnego długopisu, założeniu maseczki, dezynfekcji dłoni przed wejściem do urzędu oraz zachowaniu zalecanej odległości na korytarzu – dodają zastrzegając jednocześnie, że samo złożenie wniosku nie daje gwarancji otrzymania dotacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter