fbpx

Koniecpol

Startuje rekrutacja do żłobka. Jest również praca dla opiekunów

fot. Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo otworzy się dla najmłodszych mieszkańców pierwszy gminny żłobek. Ogłoszony został bowiem nabór dzieciaków do „Wesołego Skrzata”, ale i pojawiło się ogłoszenie o pracę dla dwóch opiekunek, które będą się o nie troszczyć.

Żłobek powstał na parterze budynku przychodni zdrowia, przy ulicy Armii Krajowej w Koniecpolu. Opuszczone po aptece pomieszczenia zdecydowano się zaadoptować na miejsce opieki dla dziewiętnastu najmłodszych mieszkańców samorządu. Inwestycję zrealizowano przy dużym wsparciu pozyskanej dotacji rządowej. Uruchomienie placówki miało nastąpić już na wiosnę tego roku. Plany lokalnych władz zastopowało jednak wprowadzenie ograniczeń sanitarnych związanych z koronawirusem. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Teraz jednak zdecydowano się uruchomić procedurę naboru. Gmina zaprasza zarówno rodziców chcących dać pociechy do instytucji, jak dyrekcja żłobka rozpoczęła poszukiwania dwóch opiekunów do pracy (szczegóły tutaj).

Jakie są kryteria przyjęcia? Najważniejszym jest ukończenie przez dziecko dwunastego miesiąca życia oraz sam cenzus zamieszkiwania na terenie gminy, choć w przypadku wolnych miejsc placówka nie zamyka się na maluchy z ościennych samorządów. 

– W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci obojga rodziców pracujących zawodowo lub uczących się w systemie dziennym, rodziców samotnie je wychowujących, pracujących zawodowo lub uczących się w systemie dziennym – czytamy w komunikacie ogłoszonego naboru. – Jeżeli liczba dzieci zgłoszonych będzie większa niż liczba miejsc, w postępowaniu rekrutacyjnym pierwszeństwo przyjęcia ma dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością lub z rodziny wielodzietnej – stanowi regulamin. 

Wypełnione dokumenty, z dopiskiem „Nabór do żłobka”, należy dostarczyć do urzędu gminy. Będą one przyjmowane od 7 do 18 września.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter