fbpx

Mstów

Stary i awaryjny wodociąg zostanie wyremontowany. Wykonawca dobuduje też nowy odcinek

fot. Urząd Gminy Mstów

Prawie 2,2 mln zł kosztować będzie przebudowa wodociągu w Jaskrowie. Gmina na tę inwestycję pozyskała ponad 1,7 mln zł z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”.

– Istniejąca sieć wodociągowa, zlokalizowana wzdłuż drogi wojewódzkiej w Jaskrowie począwszy od zatoki autobusowej przy ulicy Częstochowskiej w kierunku Osady Leśnej jest w złym stanie technicznym i ulega ciągłym awariom. Ten wykonany z rur żeliwnych wodociąg jest już mocno wyeksploatowany, a to przekłada się na złą jakość wody i liczne straty – argumentuje konieczność modernizacji wójt Tomasz Gęsiarz.

Włodarz Mstowa podpisał niedawno umowę na przebudowę wspomnianego wodociągu z częstochowską spółką Hydromex Plus. Zapisy kontraktu przewidują całkowite zakończenie prac za osiemnaście miesięcy. Zadanie obejmie przebudowę istniejącego odcinka o długości tysiąca dwustu metrów i zbudowanie nowego, liczącego trzysta dwadzieścia metrów.

– Przebudowie poddane zostanie także dwadzieścia osiem przyłączy o długości liczącej około ośmiuset pięćdziesięciu metrów – dodaje wójt Gęsiarz.

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. Pierwszy dotyczy opracowania dokumentacji projektowej w ramach programu funkcjonalno-użytkowego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wszystkich uzgodnień, decyzji administracyjnych i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego. Drugi, to już sama realizacja wcześniej wspomnianych robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter