fbpx

Dąbrowa Zielona

Strażacy-ochotnicy mają dwa samochody na zbyciu

fot. Pixabay

Dwa pożarnicze auta marki Star chcą sprzedać druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Zielonej.

Pierwsza z maszyn to model 266 z napędem 6×6. Ma ubezpieczenie ważne do końca tego roku i badania techniczne do kwietnia przyszłego. Pojazd pochodzi z 1976 roku, ale zabudowany jako pożarniczy i wprowadzony do użytku został dopiero w 1997 roku. Posiada sześcioosobową, modułową kabinę, blokadę mostów, napęd na przedni most, biegi terenowe, wyciągarkę mechaniczną oraz instalację 12V. Wyposażony jest w autopompę, zbiornik mogący pomieścić 2,5 tys. litrów wody, a także działko. Jego przebieg to niecałe 39 tys. kilometrów. Cena jaką chcą za ten egzemplarz uzyskać strażacy sięga 25 tys. zł.

– Pojazd jest od początku w naszej jednostce OSP – informuje Jan Knapik i zainteresowanych zachęca do kontaktu pod numerem telefonu 514 865 164.

Drugi samochód to Star 200 GBA. Został wyprodukowany i zabudowany w 1989 roku. Podobnie jak wcześniejszy model i ten ma ubezpieczenie ważne do końca 2018 roku. Nabywca będzie musiał zrobić przegląd w styczniu. Auto przejechało niecałe 77 tys. kilometrów. Druhowie oceniają jego stan techniczny na dobry. Więcej informacji na temat pojazdu można uzyskać dzwoniąc do Tadeusza Ciastko pod numer 608 640 522.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter