fbpx

Ekologia w powiecie

Strażacy z Kłobucka już ze swoim sztandarem. Zaprezentowali także nowe samochody

fot. Komenda Powiatowa PSP w Kłobucku

14 czerwca na placu przed Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Kłobucku odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia bowiem jednostce uroczyście nadano sztandar oraz poświęcono zakupione w ubiegłym roku samochody ratowniczo-gaśnicze.

O podniosłym i ważnym wymiarze uroczystości świadczyła obecność Śląskiej Kompanii Honorowej Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem kpt. Szymona Kwaśnicy wraz z pocztem sztandarowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, licznych pocztów z terenu powiatu kłobuckiego, jak i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji pod batutą kapelmistrza asp. sztab. Waldemara Skotarskiego.

Przybyli również parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa, urzędu marszałkowskiego i samorządowcy. Nie zabrakło także delegacji innych państwowych instytucji. Wśród nich obecny był również Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Fundusz był właśnie jednym z tych podmiotów, które mocno wsparły modernizację zasobów sprzętowych kłobuckiej komendy. Dzięki temu w ubiegłym roku bezpieczeństwo mieszkańców obszaru mocno się poprawiło, przede wszystkim poprzez zakup trzech samochodów – ciężkiego i średniego na podwoziach scania oraz lekkiego forda rangera.

– Wartość zakupionych pojazdów to prawie 2,5 mln zł. Zakup pojazdów był możliwy dzięki zaangażowaniu i dofinansowaniu Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, starostwu powiatowemu w Kłobucku oraz gminom powiatu kłobuckiego – podkreślają kłobuccy strażacy.

Głównym punktem niedawnego wydarzenia była jednakże celebra nadania sztandaru dla komendy. Dla jednostki, która świętuje trzydziestolecie założenia, to był niezwykle ważny moment. Jednym z inicjatorów tak doniosłego podkreślenia wagi jednostki był poseł Szymon Giżyński, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– 5 listopada 2021 roku ukonstytuował się Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, który uznał, że kłobucka straż pożarna za długoletnią służbę, poświęcenie i ofiarność w ratowaniu życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu kłobuckiego zasługuje na sztandar. Ufundowanie i przekazanie sztandaru jest wyrazem podziękowania strażakom i pracownikom cywilnym za służbę oraz pracę na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz całego regionu – cieszą się druhowie.

Przy tej okazji wielu nich zostało wyróżnionych odznaczeniami, medalami, jak i awansami zawodowymi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter