fbpx

Koniecpol

Strażacy z Koniecpola pomagają również sąsiadom. Najpierw z Włoszczowy, teraz w Lelowie

fot. Urząd Miasta i Gminy Koniecpol

Druhowie z OSP Koniecpol II pomagają w odkażaniu miejsc publicznych w sąsiednim samorządzie. To pokłosie prośby wystosowanej przez wójta Lelowa.

Główne ciągi komunikacyjne, przystanki autobusowe, urządzenia małej infrastruktury, jak ławki czy kosze na śmieci dezynfekowano bezpiecznymi dla ludzi i środowiska środkami biobójczymi. W całej akcji ochotników wspiera już wysłużony, ponad trzydziestoletni wóz bojowy.

Reklama

To kolejne takie zadanie, które stanęło przed strażakami. W połowie kwietnia podobne działania przeprowadzili na terenie własnego samorządu. Pomagali im w tym koledzy z OSP Załęże. Gmina dostała przy tym mocne wsparcie od miejscowego przedsiębiorstwa. Grupa INCO przekazała nieodpłatnie środek do dezynfekcji.

– W tak ciężkiej sytuacji współpraca, wrażliwość i wsparcie są nieodzowne. Na początku kwietnia jednostka przekazała również sporą ilość środków ochrony osobistej, żywności i wody mineralnej dla szpitala we Włoszczowie. Pomagając sobie nawzajem dbamy wspólnie o bezpieczeństwo w całym regionie. Na naszych druhach możemy zawsze polegać, choć pracy jest obecnie sporo więcej i jest ona trudniejsza – mówi burmistrz Ryszard Suliga.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter