fbpx

Kamienica Polska

Strażacy z Rudnika Wielkiego wicemistrzami województwa

fot. Piotr Biernacki

Duży sukces zanotowała na swoim koncie męska drużyna strażaków z Rudnika Wielkiego na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które 9 czerwca odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Konopiskach.

Impreza, na której starcie zameldowało się niemal ośmiuset uczestników, przyciągnęła na areny także liczne grono mieszkańców okolicznych miejscowości, żywiołowo dopingujących bohaterów widowiska.

Zmagania seniorskich ekip na szczeblu wojewódzkim organizowane są co cztery lata. Musieli się oni zmierzyć z ćwiczeniami bojowymi oraz siedmioosobową sztafetą pożarniczą na dystansie trzystu pięćdziesięciu metrów.

Reprezentanci gminy Kamienica Polska, pośród dwudziestu pięciu składów, uplasowali się w klasyfikacji generalnej na znakomitym, drugim miejscu. Lepsi okazali się być tylko zawodnicy z Rogoźnika w gminie Bobrowniki. Trzecia lokata w tej kategorii przypadła przedstawicielom gminy Ożarowice, strażakom z Niezdary.

– Miejsce na podium to duży sukces dla naszej jednostki, ale pozostał niedosyt. Nie udało nam się niestety awansować do zawodów na szczeblu krajowym. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na zawodach krajowych, które odbędą się w następnym roku – skomentowali druhowie z Rudnika Wielkiego na swoim profilu facebook’owym.

Pośród pań najlepszy wynik uzyskały zawodniczki z Wierbki, drugi z OSP Roszków, a trzeci – OSP Twardowice.

W szranki bojów stanęły również drużyny młodzieżowe. W tym przypadku punktowane było rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy z przeszkodami na dystansie czterystu metrów. Z piętnastu ekip dziewczęcych bezkonkurencyjne były zawodniczki ze Sławikowa, a wśród chłopców członkowie OSP Świbie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter