fbpx

Mstów

Strażacy ze Mstowa zostaną doposażeni za ministerialne pieniądze

fot. Pixabay

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało program, który ma na celu wyposażenie ochotniczych straży pożarnych w nowoczesny sprzęt. Władze Mstowa podpisały pod koniec kwietnia umowę na wsparcie działań ratowniczych. Dzięki pozyskanej dotacji, urzędnicy zakupią między innymi pięć defibrylatorów.

O wsparcie z ministerstwa mogły ubiegać się gminy i miasta na prawach powiatu z całego kraju. Z tej okazji skorzystał także lokalny samorząd. Niedawno podpisana została umowa, na podstawie której na konto urzędu trafi dotacja, za którą gmina zakupi pięć defibrylatorów, trzy zestawy ratownicze, osiem desek ortopedycznych i taka sama ilość szyn Kramera. To stalowe pręty o różnych szerokościach i długościach, które pozwalają na szybkie i skuteczne unieruchomienie złamanych lub zwichniętych kończyn. Gminne jednostki OSP otrzymają też pięć kamizelek Kendricka. To z kolei specjalny rodzaj kamizelki stabilizującej rannego. Używa się ich przy podejrzeniu urazów kręgosłupa i mają na celu zabezpieczenia poszkodowanego w trakcie transportu.

– Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom jest jednym z zadań własnych gminy. Nasi strażacy ochotnicy są często pierwsi na miejscu zdarzenia, posiadają odpowiednie przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy, ale nie zawsze mają odpowiednie wyposażenie – mówi wójt Tomasz Gęsiarz. -Dlatego tak ważne jest doposażenie jednostek OSP z terenu naszej gminy w sprzęt ratowniczy, który jest używany bezpośrednio w działaniach ratowniczych. Pozwoli to na szybsze i efektywniejsze działanie w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego, które jest wartością najważniejszą – dodaje włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter